مزایای هموژنایزر التراسونیک

انواع دستگاه التراسونیک

دستگاه‌های هموژنایزر که امروزه با تلاش و همت متخصصین داخلی تولید شده‌اند کاملا با نمونه های خارجی قابل رقابت هستند. این دستگاه ها در مقیاس های مختلفی به بازار عرضه شده‌اند و برای پروژه‌های عظیم و بزرگ می توانند یک ایده جدید و خلاقانه باشند. این دستگاه ها هر کدام دارای ویژگی ها و قطعات متعددی هستند که شما باید با توجه به کار صنعتی خود آنها را انتخاب نمایید. در ادامه در مورد انواع دستگاه التراسونیک صحبت خواهیم کرد. امروزه به لطف خداوند بیش از 5۵۰ دستگاه از این نمونه به دانشگاه های دولتی، دانشگاه های آزاد، غیرانتفاعی و حتی کشورهای دیگر ارسال شده است. در کشورهای از جمله چین، مالزی، ترکیه استفاده می شود. در ادامه نگاه کلی به محصولات شرکت مافوق صوت خواهیم داشت.

دستگاه هموژنایزر جزء مهمترین تجهیزات است که در آزمایشگاه های نانو، برای استخراج گیاهان دارویی و همگن سازی مواد استفاده می شود. همچنین برای همگن سازی نقره و CNT کاربرد بسیار زیادی دارد. برای خرید انواع دستگاه های هموژنایزر فراصوت می توانید به قسمت محصولات شرکت فناوری مافوق صوت مراجعه کنید که توانسته انواع دستگاه التراسونیک را کاملا منحصربه‌فرد در اختیار مصرف کنندگان قرار دهد. این دستگاه ها در صنایع مختلف کاربرد دارند و در فرآیندهایی که همزن های مکانیکی مرسوم توانایی عملکرد خود را از دست می دهند. تنها راه چاره استفاده از هموژنایزر التراسونیک می باشد.

هموژنایزر التراسونیک 200 وات: این دستگاه با توان 200 وات و اندازه پراب نهایی 5 و یا هفت میل تیتانیومی برای کاربردهای پزشکی، استخراج DNA و یا پروتئین از باکتری، شکستن دیواره سلولی طراحی و تولید شده است. حجم مناسب برای عملکرد این دستگاه دو تا 50 میلی لیتر می باشد. با توجه به کاربرد هموژنایزر التراسونیک 200 وات، بصورت دستی (Hand Held) طراحی شده است. و برای آزمایشگاه های تشخیص طبی که بصورت هر روزه برای کاری از پیش تعریف شده استفاده می کنند بصورت محفظه دار می باشد.

Figure 1) نمای خارجی و ابعاد هموژنایزر التراسونیک 400 وات

دستگاه هموژنایزر التراسونیک ۴٠٠ وات: این دستگاه در مقیاس کوچک و آزمایشگاهی تولید شده است. دارای فرکانس کاری ۲۰ کیلوهرتز، توان 400 وات و پراب 15 و 7 میلیمتری تیتانیومی می باشد. قابلیت توان خروجی متفاوت با شدت های مختلف را بر روی نمونه اعمال کند. از جمله ویژگی های این دستگاه می توان به قابلیت تنظیم خودکار فرکانس اشاره کرد این مهم در هنگام تغییر مواد مورد عملیات مهم می شود، لذا هموژنایز التراسونیک شرکت توسعه فناوری مافوق صوت قابلیت عملیات مایعات مختلف با ویسکوزیته متفاوت در گستره وسیع را دارد. از ویژگی‌های دیگر این محصول قابلیت تنظیم زمان واکنش می باشد.

شما می توانید یک مقدار معین را برای نرم افزار دستگاه انتخاب کنید و زمان ،توان را مشخص نمایید. این دستگاه برای محلول از 100 سی سی تا دوو نیم لیتر مناسب می باشد. هموژنایزر التراسونیک 400 وات به دلیل قیمت رقابتی و مناسب و همچنین تنوع و راحتی کاربرد پرفروش ترین محصول شرکت توسعه فناوری مافوق صوت می باشد. می توانید برای اطلاع دقیق از قیمت دستگاه هموژنایزر التراسونیک از طریق ایمیل، واتساپ و یا تلگرام با ما در ارتباط باشید.

Figure 2) سه دستگاه هموژنایزر التراسونیک 400 وات با اختلاف سن بیش از هشت سال تهیه شده توسط مشتری وفا دار در یکی از مراکز تحقیقاتی کشور

دستگاه هموژنایزر ١٢٠٠ وات: شرکت توسعه فناوری مافوق صوت با توجه به توانمندی متخصصین ایرانی دستگاه را به بازار عرضه کرده است. دستگاه هموژنایزر ۱۲۰۰ وات فرکانس کاری ٢٠ کیلوهرتز را دارد. پراب تیتانیومی 30 میلیمتری برای محلول از دو تا پنج لیتر. این دستگاه برای طرحهای پایلوت می باشد. یعنی بعد از اتمام مراحل آزمایشگاهی تولید فناوری و قبل از تولید صنعتی از این دستگاه استفاده می شود.

هموژنایزر التراسونیک 1200 وات نیمه صنعتی در مقایسه با نمونه های خارجی کاملاً قابل رقابت هستند و شما بعد از خرید از خدمات قبل و پس از فروش بهره مند خواهید شد. می‌توانید از صحت عملکرد و کارایی دستگاه مطمئن شوید و سپس آن را دریافت کنید. بدین معنی که جهت تست دستگاه می توانید با هماهنگی قبلی به واحد خدمات شرکت توسعه فناوری مافوق صوت واقع در اسلام شهر تشریف بیاورید و نمونه محصول خود را تست نمایید. خدمات پس از فروش این دستگاه شامل یک سال گارانتی تمامی قطعات بجز پراب نهایی تیتانیومی و تعمیر و تامین قطعات به مدت پنج سال می‌باشد. می‌توانید در پروژه‌های مختلف از مشاورین ما کمک بگیرید تا اطلاعات بیشتری را در اختیار شما عزیزان قرار دهند.

انواع دستگاه التراسونیک صنعتی

دستگاه هموژنایزر ٢٠٠٠ وات: از انواع دستگاه التراسونیک می‌توان به دستگاه ٢٠٠٠ وات اشاره کرد. برای نیازهای صنعتی استفاده می شود. توان آن برابر با ۲ هزار وات است. می تواند ۷۰۰ وات توان خروجی دائمی داشته باشد. این دستگاه برای همگن سازی، استخراج گیاهان دارویی، گوگرد زدایی از گازوئیل، تولید بیودیزل و غیره استفاده می شود. پراپ این دستگاه از تیتانیوم می باشد. برای ساخت راکتور های آن از فولاد ضد زنگ 304 استفاده می شود. از آنجایی که عمدتا کاربردهای صنعتی خاص می باشند این محصول دارای طراحی خاص مختص هر کاربرد بر اساس نیاز تعریف شده می باشند و شما برای اطلاع از قیمت این دستگاه می توانید به قسمت محصولات مراجعه کنید. با سامانه ما تماس بگیرید تا اطلاعات هر دستگاه را در اختیار شما قرار دهیم.

Figure 3) برخی از راکتورهای صنعتی که توسط شرکت تولید شده اند.

کاربرد انواع دستگاه التراسونیک

به طور کلی دستگاه هموژنایزر و انواع دستگاه التراسونیک برای کاربردهای مختلفی استفاده می شود. از جمله مهمترین آنها در زمینه همگن سازی است. در زمینه‌های تحقیقاتی و علمی از جمله نانوتکنولوژی، پزشکی قانونی، میکروبیولوژی، صنعت کنترل غذا، نوشیدنی و داروسازی کاربرد دارد. از این دستگاه برای هموژنیزه کردن شیر استفاده می کنند که می تواند چربی هایی که در شیر وجود دارند را یکنواخت می کند. این دستگاه ها توان های متفاوتی دارند که شما با توجه به محیط و صنعت خود باید انواع آنها را خریداری کنید. برای تبدیل جریان الکتریکی به مکانیکی استفاده می شود و می تواند محلول ها را به صورت یک دست همگن کند. البته در هنگام کار با این دستگاه ها باید یک سری نکات را هم در نظر بگیرید و در هنگام کار با انواع دستگاه التراسونیک باید به آنها دقت نمایید.

نکات مهم هنگام کار با دستگاه التراسونیک

نکاتی که هنگام کار با انواع دستگاه التراسونیک باید به آنها دقت کنید این است که هنگام استفاده از دستگاه حتما مطمئن شوید که دستگاه شما در یک مکان ثابت قرار گرفته است. پراپ دستگاه‌های اولتراسونیک بسیار حساس هستند و نباید با سطح برخورد کنند. همچنین دقت کنید بیشتر از دو سانتیمتر آن وارد مایع نشود. از تماس دست و یا بدن با دستگاه در هنگامی که عملیات همگن سازی را انجام می دهد پرهیز کنید. بعد از اینکه از دستگاه استفاده کردید پاکسازی های لازم را انجام دهید.

برای اینکه آلودگی صوتی دستگاه شما را اذیت نکند میتوانید از گوشی های صدا استفاده کنید. جهت سهولت کاربری این دستگاه از محفظه محافظ صوتی سه جداره یعنی دو دیواره فولادی 0.7 میلیمتر و یک دیواره با فوم تزریقی 20 میلیمتری استفاده میکند و همچنین شیشه دوجداره در جلو دستگاه و قابلیت کاهش صدا به میزان 40 دسی بل را داراست. قبل از جابجا کردن دستگاه حتماً آن را خاموش کنید. برای باز و بسته کردن پراپ دستگاه نیز به وسایل و ابزار مخصوص نیاز دارید. هیچ وقت با ابزاری مانند انبردست یا غیره آن را باز نکنید. محل اتصال پراپ و بوستر را با الکل تمیز کنید. در صورتی که پراپ دستگاه شما آسیب ببیند قابل تعمیر نیست و باید آن را تعویض کنید. برای دریافت اطلاعات بیشتر و آشنایی با انواع دستگاه التراسونیک میتوانید با مشاورین ما در مجموعه مافوق صوت تماس بگیرید.

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید