دستگاه همگن‌ساز فراصوت

امروزه دستگاه‌های هموژنایزر و یا دستگاه همگن‌ساز فراصوت جزء مهمترین تجهیزات هست که کاربردهای فراوانی دارد. در آزمایشگاه های نانو، استخراج گیاهان دارویی و همینطور همگن سازی مواد مانند CNT و نانو نقره به کار می‌رود. این دستگاه دارای ویژگی ها و کاربرد های فراوانی است که در ادامه در مورد آن ‌ها بیشتر صحبت خواهیم کرد. شما میتوانید برای خرید انواع دستگاه همگن ساز فراصوت به قسمت محصولات مراجعه نمایید. شرکت فناوری مافوق صوت با تکیه بر دانش و توان محققین توانسته انواع دستگاه همگن‌ساز و همین طور دستگاه التراسونیک را با خواص منحصر به فرد به بازار عرضه کند. این دستگاه‌ها دارای طراحی منحصر به فردی هستند و می توانند نیاز شما را در صنایع مختلف برطرف کنند. در کاربردهای نانو تکنولوژی، این همزن های مکانیکی نمی توانند به خوبی در رفع نیاز کمک کنند. استفاده از این دستگاه ها مرسوم نیست و همین مورد باعث می‌شود تا اهمیت دستگاه هموژنایزر افزایش یابد.

عملکرد دستگاه همگن‌ساز فراصوت

اگر بخواهیم عملکرد دستگاه را شرح دهیم می‌توانیم بگوییم که ذرات آن و در حین حمل به یکدیگر می چسبند تا سطح انرژی شان پایین بیاد. این ذرات در هنگام استفاده باید از هم جدا شوند. این ذرات با میکروسکوپ الکترونیکی قابل مشاهده هستند و به شکل نانو هستند. برای همین باید به یکدیگر بچسبند و سطح انرژی خود را پایین بیاورند. باز کردن این ذرات به انرژی و ضربه شدید نیاز دارد چون ذرات نانو سطح ویژه بسیار بالا و غیر قابل درک برخوردارند. همانطور که اشاره کردیم این ذرات را نمی توان توسط همزن های مدل برشی مرسوم از یکدیگر جدا کرد و باید از دستگاه همگن فراصوت استفاده کرد. این کار توسط دستگاه هموژنایزر امکان پذیر است. شرکت مافوق صوت دستگاه همگن‌ساز فراصوت را بر اساس تکنولوژی های روز دنیا و با کیفیت مطلوب و عمر مفید در اختیار مصرف کنندگان قرار داده است. برای خرید این دستگاه میتوانید به این فروشگاه مراجعه کنید و یا از طریق ایمیل، واتساپ و تلگرام سفارش خود را ثبت کنید.

کاربرد دستگاه هموژنایزر

اگر بخواهیم در مورد کاربردهای دستگاه هموژنایزر صحبت کنیم باید بگوییم که در بسیاری از زمینه‌ها از جمله زمینه های تحقیقاتی، علمی، نانوتکنولوژی، پزشکی قانونی، میکروبیولوژی، بیوتکنولوژی، دامپزشکی، صنعت کنترل غذا و نوشیدنی، داروسازی و تغذیه استفاده می شود. برای اینکه مواد همگن شوند یا به عبارتی خرد شوند می‌توان از این دستگاه استفاده کرد. یکی از مهم‌ترین کاربردهای آن این است که برای هموژنیزه کردن شیر استفاده می شود و می تواند چربی موجود در شیر را یکنواخت کند. شما با مراجعه به قسمت محصولات میتوانید با دستگاه های همگن‌ساز آشنا شوید و آنها را با توان های مختلف تهیه کنید. به عنوان مثال از این دستگاه در آزمایشگاه های نانو استفاده می شود و برای تبدیل جریان الکتریکی به مکانیکی کاربرد دارد. می تواند محلول ها را به صورت یکدست با یکدیگر همگن کند. این دستگاه در فرکانس بالا میتواند نوسان ایجاد کند.

قبل از استفاده حتما باید یک سری نکات را در نظر بگیرید که در ادامه بیشتر در مورد آنها صحبت خواهیم کرد. به این نکته توجه کنید که مقدار فرورفتگی نوک پروپ داخل آب و در عمق مایع کافی باشد. این میزان بین یک و نیم سانتی متر و حداکثر سه سانتی متر متغیر است. در همگن سازی تسریع واکنش‌های کاتالیزوری، تسریع واکنش های، تولید نانو، تولید نانو دارو، تولید داروهای ترکیبی، حل کردن کانی های فلزی و غیره استفاده می‌شود. پراکنده کردن ذرات نانو در مایعات جزء مهمترین کاربردهای این دستگاه می باشد. علاوه بر این از کاربردهای دیگر آن می‌توان به استفاده از آن برای تهیه امولسیون، سوسپانسیون های پایدار، عصاره گیری، سبک کردن ترکیبات نفتی سنگین، تولید پوشش های نانو کامپوزیتی، فرآوری های پروتئین ها dna و پراکنده کردن ذرات نانو در مایعات اشاره کرد.

انواع دستگاه همگن‌ساز فراصوت

دستگاه همگن ساز فراصوت و یا دستگاه هموژنایزر التراسونیک با حجم و طراحی‌های مختلفی تولید شده است. قبل از خرید باید کاربرد دستگاه را بررسی کنید. به طور مثال برای حجم های یک سی سی یا ۵۰ سی سی میتوانید مدل ۲۰۰ را انتخاب نمایید. برای حجم های ۲۰۰۰ سی سی و ۱۰۰ سی سی مدل ۴۰۰ را به شما پیشنهاد می نماییم. یک مدل دیگر هم وجود دارد که برای حجم های ۲۰۰۰ سی‌سی تا ۵۰۰۰ سی‌سی کاربرد دارد که به آن مدل ۱۲۰۰ بدون راکتور گفته می شود. برای اطلاع دقیق از قیمت دستگاه همگن ساز فراصوت می توانید به قسمت محصولات بروید و یا با مشاورین ما تماس بگیرید.

مزایای دستگاه هموژنایزژ

از مزایای این دستگاه هموژنایزر میتوان به موارد مختلفی اشاره کرد. این دستگاه می تواند غلظت بالای جامدات را کنترل کند. پراکندگی ها امولسیون های پایدار را تهیه می‌کند تا کنون قابل کنترل هستند برای مثال دامنه قدرت، زمان، دما و فشار تحت تاثیر قرار میدهد و تنظیم میشود. دستگاه های هموژنایزر بسیار کارآمد هستند. مصرف کمی دارند و بسیاری از افراد طرفدار استفاده استفاده از آن هستند. کار کردن با این دستگاه کاملا ایمن است. البته باید متغیر های خارجی را در آن در نظر بگیرید تا دستگاه شما بازدهی بالایی داشته باشد. منظور از این متغیرها دامنه، شدت امواج، غلظت، درجه فشار، درجه حرارت، ظرفیت شکل و  ظرف است.

نکات مهم هنگام کار با دستگاه همگن‌ساز فراصوت

نکاتی هستند که در هنگام استفاده از دستگاه هموژنایزر باید مد نظر قرار دهید. قبل از اینکه کار را با این دستگاه شروع کنید دقت کنید حتما دستگاه شما ثابت باشد. پروب دستگاه از حساسیت زیادی برخوردار است و نباید با سطح برخورد داشته باشد. بیشتر از ۲ سانتی‌متر وارد مایع نشود. محدوده کار آن بین ۱۵ تا ۳۰ میلی متر متغیر است. زمانی که دستگاه روشن است از تماس دست با آن خودداری کنید. از دستگاه برای حلال های اشتعال پذیر استفاده نکنید چون خطرافرین است. بعد از اینکه از دستگاه استفاده کردید حتما آنها را پاکسازی کنید. برای اینکه آلودگی صوتی ایجاد نشود می توانید از گوشی‌های صدا استفاده نمایید. برای جابجا کردن و باز کردن حتماً باید دستگاه را خاموش کنید. همچنین برای باز و بسته کردن پروپ دستگاه به ابزار مخصوص نیاز خواهید داشت. هیچ وقت از انبردست و یا وسایل دیگر استفاده نکنید. سعی کنید سطح اتصال پروپ با بوستر را با الکل تمیز کنید. اگر پروپ آسیب دیده باشد، قابل تعمیر نیست و باید آن را تعویض کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید