سلام، روزتون بخیر باشه.

در این مقاله سعی میکنم، دستگاه همگن ساز مافوق صوت یا هموژنایزر التراسونیک یا Ultrasonic Homogenizer را از جهات گوناگون بررسی کنم. پیش فرضم این است که شما با مبانی و کاربردهای این دستگاه آشنایی دارید. پس سریع به موضوع اصلی می پردازیم.

هدف اصلی شما از خرید:

دستگاهی که بتواند بصورت پایدار و تکرار شوند در مواد مورد نظر شما امواج التراسونیک را اعمال کند.

برای رسیدن به این مقصود باید دستگاه التراسونیک از طراحی مناسبی در بخش مکانیک و الکترونیک بصورت همزمان برخوردار باشد. توجه داشته باشید که دستگاه های التراسونیک با بعنوان مثال موتور سه فاز تفاوت مبنایی دارند. آنهم بعلت فرکانس بسیار بالا در تجهیزات التراسونیک میباشد. مواردی بوده که مشتریان گفته اند ما یک درایور التراسونیک داشته ایم و یک ترانسدیوسر به آن متصل نمودیم. این به هیچ عنوان جواب نمیدهد. حتی اگر هم فرکانس باشند.

پس

نکته اول

طراحی می باشد. این دستگاه توسط فارغ التحصیلان و اعضاء‌ هییت علمی دانشگاه های معتبر طراحی شده است. و طی 15 سال گذشته بطور دایم در حال بهینه سازی بوده است که بخش داستان ما به تفصیل به آن می پردازیم. و شما تعداد ویرایشها مختلف دستگاه را خواهید دید. در همین راستا مقالاتی که در زمینه امواج التراسونیک و عملگرهای نانو با محوریت پیزو الکتریک منتشر شده است را می توانید در بخش  مقالات علمی ملاحظه بفرمایید.